Nechirurgický facelift: injekčné a hardvérové ​​techniky

„Moje roky sú moje bohatstvo, " spieva sa v známej piesni. Určite by mnohé ženy s radosťou zmazali z tváre stopy tohto „bohatstva". Nech múdrosť zostane v očiach a prejaví sa v reči a skutkoch. Navonok by každý chcel vyzerať o 10-15 rokov mladšie.

Vrátiť čas sa nedá a je to zbytočné. Vďaka výdobytkom modernej kozmetológie je možné predĺžiť externú mladosť. Čím skôr o tom dievčatá začnú premýšľať, tým dlhšie bude výsledok trvať. Spomedzi rôznych techník sa zameriame na tie, ktoré spája pojem „nechirurgický lifting tváre".

Vlastnosti starnúcej pokožky tváre

Nikto z nás nemôže uniknúť starnutiu. Hoci ide o prirodzený proces, uvedomenie si tohto faktu ho nespríjemňuje. Zdá sa, že nedávno sme pred zrkadlom obdivovali žiarivý rumenec a jemnú, jemnú, elastickú pokožku. A teraz je matná, bledá a vráskavá.

Dievčatá si začínajú všímať zmeny súvisiace s vekom od veku 25 rokov (ak dedičnosť nie je príliš dobrá, potom ešte skôr). Prečo sa to deje?

  1. Bunky sa aktualizujú pomalšie, takže stratum corneum kože sa stáva hrubším.

  2. Kolagénové a elastínové vlákna, ktoré podporujú kostru našej pokožky, sa menia. Stávajú sa tenkými, drsnými, naťahujú sa, plnia svoju funkciu oveľa horšie ako predtým.

  3. V ochrannej hydrolipidickej vrstve sa tvoria medzery. Z tohto dôvodu sa prirodzená vlhkosť v pokožke udržuje horšie.

  4. Látky (kolagén, kyselina hyalurónová, lipidy), ktoré sú pre pokožku nevyhnutné, sa vyrábajú pomalšie, no rýchlo sa míňajú.

  5. Ochranné funkcie pokožky sa oslabujú. V tomto smere sa ťažšie vyrovnáva s agresívnym vplyvom vonkajšieho prostredia.

Žena si všimla zmeny súvisiace s vekom na pokožke tváre

Vnútorné porušenia sa hromadia, nakoniec idú von a sú zrejmé. Vyjadrujú sa nasledujúcimi vlastnosťami:

  • matnosť kože;

  • strata hladkosti a elasticity;

  • objavenie sa prvých vrások (každým dňom ich pribúda, prehlbujú sa);

  • tvorba tmavých kruhov a vakov pod očami;

  • zmena oválu tváre;

  • výskyt druhej brady.

Hlavné príčiny starnutia

Kto alebo čo môže za tieto zmeny?

  1. slnečné lúče. Ultrafialové žiarenie ničí ochrannú bariéru pokožky, prispieva k vzniku popálenín, pigmentácií a vrások.

  2. Negatívne faktory prostredia. Patria sem: znečistený vzduch, prach, zmeny teploty, silný vietor. Spôsobujú poškodenie buniek, prispievajú k ich oxidácii, oslabujú imunitu pokožky.

  3. Nedostatok starostlivosti o pokožku alebo nesprávna starostlivosť. Môže to byť príliš málo, príliš veľa alebo jednoducho nesprávne. Dehydratácia, agresívne čistenie - to zase negatívne ovplyvňuje stav pokožky.

  4. Nesprávna výživa. Negatívne na pokožku pôsobí hladovka aj prebytočná výživa s veľkým množstvom tukov a sacharidov. Zdravé jedlo prispieva k predĺženiu mladosti.

  5. Príliš aktívny alebo neaktívny životný štýl. Veľké zaťaženie v posilňovni je rovnako škodlivé ako sedavý spôsob života. Musíte nájsť strednú cestu.

  6. Nedostatok spánku.Zdravý spánok je kľúčom k sviežosti a kráse pokožky. Neustály nedostatok spánku spôsobuje tmavé kruhy pod očami, matnosť a vyblednutie pleti, stenčuje sa, tvoria sa na nich vrásky.

  7. Zlé návyky. Alkohol a fajčenie sú pre krásu pleti prvou vecou, ktorú treba vylúčiť zo života.

  8. Obrazovky tabletov, notebookov a smartfónov. Predpokladá sa, že žiarenie z nich je nebezpečnejšie ako ultrafialové. Ničí kolagén, prispieva k zvýšenej pigmentácii a vzniku vrások.

Výhody nechirurgického faceliftingu

Každý vie, že plastická chirurgia tváre je zásah do jej tkanív prostredníctvom chirurgického zákroku. Táto metóda je zameraná na korekciu defektov nie konvenčnými injekciami, ale pomocou skalpelu. Nie každá žena je na to pripravená. Rany sa totiž po operácii môžu hojiť dlho a bolestivo a výsledok nie je vždy pôsobivý.

Príprava na nechirurgický zákrok faceliftingu

Hlavná výhoda nechirurgického faceliftingu spočíva v samotnom princípe metódy. Tento postup je terapeutickým poranením vnútornej a vonkajšej vrstvy kože. Ale na rozdiel od chirurgického zákroku sa po takejto metóde vlákna hlavného spojivového tkaniva (kolagén, elastín a molekulárne reťazce kyseliny hyalurónovej) regenerujú a naďalej plnia svoje funkcie. Medzi tieto metódy patria aj: krémy, masky, gély, masážne prístroje.

výhody:

  1. Dostupnosť.Facelifting si môže dovoliť väčšina ľudí, s výnimkou tých, pre ktorých je kontraindikovaný (tehotné, dojčiace, onkologické pacientky, pacienti s krvácavými chorobami a tí, ktorí majú neliečené infekčné ochorenia).

  2. Bezpečnosť.Minimálna pravdepodobnosť vedľajších účinkov v porovnaní s plastickou chirurgiou. Jediným problémom po zákroku môže byť opuch oblasti, kde bola manipulácia vykonaná, a olupovanie kože počas obdobia hojenia.

  3. Absencia viditeľných a neviditeľných účinkov na tvári.Po úplnom vyliečení na tele nezostali žiadne jazvy ani jazvy. Okrem toho, že lifting po sebe nezanecháva žiadne stopy, priaznivo pôsobí na prekrvenie a zdravie ciev. Malé odpady sa aktívne vylučujú z tela.

  4. Rýchla akcia.Operácia si vyžaduje dlhú rehabilitáciu. Lifting poskytuje rýchle výsledky.

  5. Mládež na dlhé roky.Kvalitné produkty majú dlhodobý účinok, ktorý vydrží dlhé roky.

Metódy injekcie faceliftu

Pomocou injekcií sa dajú eliminovať aj hlboké vrásky. Najobľúbenejšie procedúry sú: mezoterapia, biorevitalizácia, plazmolifting, botulotoxínové injekcie.

Technika injekcií na omladenie tváre

K starnutiu pokožky dochádza v dôsledku toho, že kolagén a kyselina hyalurónová sa tvoria v menšom množstve. Tento problém prichádza s vekom. Na tvári sa prejavuje nasledovne: zmena farby pleti, strata elasticity, plasticity a vznik vrások. Tieto problémy je možné prekonať injekciami.

Úspešne sa vyrovnávajú s takými estetickými defektmi kože, ako sú:

  • výskyt mimických vrások;

  • zmena oválu tváre v dôsledku straty elasticity;

  • zmena farby;

  • suchosť a lúpanie;

  • nadmerná mastnota, ktorá prináša akné, čierne bodky atď.

Kontraindikácie pre injekcie:

  • chronické ochorenia v akútnom štádiu;

  • ARI, SARS;

  • exacerbácia herpesu;

  • prítomnosť keloidných jaziev;

  • horúčkovitý stav;

  • onkológia;

  • slabá zrážanlivosť krvi;

  • inzulín-dependentný diabetes mellitus;

  • individuálna citlivosť na zložky lieku.

Počas tehotenstva a laktácie sa takéto postupy neodporúčajú.

Techniky, ktoré sú spojené s injekciami, sa vykonávajú punkciou kože so zavedením lieku do tkanív. Preto je potrebné zabezpečiť na ne správnu prípravu.

Musíte postupovať podľa odporúčaní:

  • prestať piť alkohol a fajčiť 2-3 dni pred procedúrou;

  • neužívajte lieky, ktoré spôsobujú rozšírenie krvných ciev.

Úkony kozmetičky pred zákrokom:

  1. Čistenie pleti od make-upu.

  2. Ošetrenie tváre antiseptickým roztokom.

  3. Anestézia požadovaných oblastí aplikáciou gélu na anestetickej báze.

Pre čo najlepší výsledok existujú presné pokyny, čo robiť po zákroku.

Do 2 týždňov po injekcii je zakázané:

  • aplikujte dekoratívnu kozmetiku, ako aj masky a krémy, ktoré neboli schválené odborníkom;

  • kúpať sa v saune alebo vani;

  • ísť do solária a opaľovať sa na slnku;

  • piť alkohol.

V mieste vpichu v priebehu 1-3 dní môžu byť modriny, tesnenia, bolesť pri dotyku a stlačení, mierny opuch.

Akékoľvek príznaky by mali byť oznámené kozmetičke.

Plnidlá

Zavedenie výplní do pokožky tváre - injekčná metóda napínania

Vďaka výplniam je možné vykonať nechirurgický lifting tváre, upraviť jej ovál, zbaviť sa hlbokých vrások a záhybov, dodať objem lícnym kostiam a nosu.

Prípravky majú gélovú textúru. Efekt je porovnateľný s plastickou chirurgiou. Najdôležitejším plusom je, že neovplyvňujú výrazy tváre.

Hlavné zložky plnív:

  • purifikovaný silikón (škodlivý s veľkým počtom vedľajších účinkov, zakázaný v Európe a USA);

  • kolagén živočíšneho pôvodu alebo purifikovaný ľudský;

  • kyselina hyalurónová.

Nedávno sa objavila technológia vstrekovania vlastného tuku pacienta ako plniva, ale je veľmi komplikovaná. Tuk sa počas liposukcie prijíma v dostatočnom množstve. Potom sa materiál spracuje v niekoľkých fázach a distribuuje sa pod kožu tváre. Je to drahé, ale stojí za to. Takýto liek nespôsobuje vedľajšie účinky a výsledok stačí na šesť mesiacov alebo dlhšie.

Účinok výplní trvá 6-12 mesiacov. Odporúča sa aplikovať ženám vo veku 35-50 rokov.

botulotoxín

Prípravky s touto zložkou robia vynikajúcu prácu s vráskami. Ovplyvňujú nervové zakončenia svalov, blokujú ich a tkanivá sa uvoľňujú. V dôsledku toho je pokožka tváre vyhladená. Výsledok tohto postupu trvá 6-12 mesiacov. Potom musíte reláciu zopakovať.

Účinok bude viditeľný po čase, do 2 týždňov po injekcii botulotoxínu.

Počas postupu je zakázané:

  • po injekcii sa niekoľko hodín zohnite;

  • dotknite sa miest vpichu na koži;

  • brať antibiotiká a piť alkohol 2 týždne.

Prvý deň musíte pozorovať aktivitu výrazov tváre.

Takéto injekcie sa odporúčajú ženám nad 30 rokov.

Biorevitalizácia

Ide o zavedenie prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej do hlbokých vrstiev pokožky. Okrem toho môžu byť do injekcie pridané peptidy, rastlinné extrakty atď. (podľa uváženia odborníka).

Biorevitalizácia pomáha obnoviť pokožku, doplniť vitamíny, hĺbkovo zvlhčiť a stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu v tkanivách tela.

Tento postup pozostáva z priebehu injekcií. Zahŕňa 3 procedúry, prestávka medzi nimi je 2-3 týždne.

Účinok závisí od veku a individuálnych vlastností organizmu. Niekomu stačí jedno sedenie, no niekomu nejaký čas trvá, kým sa bunky prebudia a fungujú ďalej.

Čím viac zmien súvisiacich s vekom žena má, tým výraznejší bude výsledok. Niekoľko dní po zákroku začnú bunky produkovať kolagén a vrásky sa začnú vyhladzovať. Po niekoľkých týždňoch nedokonalosti pleti úplne zmiznú.

Nestane sa tak, že sa na druhý deň zobudíte a vrásky zmiznú. Tento proces trvá najmenej týždeň. Už po prvom sedení však uvidíte sviežu a mladšiu tvár.

Biorevitalizácia prispieva k:

  • zbaviť sa opuchov;

  • redukcia tmavých kruhov pod očami;

  • vyhladenie vrások;

  • zosvetľujúca pigmentácia;

  • návrat zdravej pleti;

  • vyhladenie pleti.

Injekcie účinkujú postupne počas 3-4 týždňov, účinok trvá až 6 mesiacov.

Potom stačí vykonať procedúru každé 2-3 mesiace. Frekvenciu opakovaní je potrebné sledovať nielen podľa časového intervalu, ale aj podľa stavu pokožky. Biorevitalizáciu predpisuje špecialista pre dievčatá od 25 rokov.

Mezoterapia

Mezoterapeutická procedúra na omladenie pokožky tváre vitamínovým kokteilom

Ide o ďalší typ injekčnej starostlivosti o pleť. Stáva sa to nasledovne: meso-koktaily, pozostávajúce zo sady vitamínov, sa vstrekujú do hlbokých vrstiev kože injekčnou striekačkou s tenkou ihlou. Vyživujú, zvlhčujú a tonizujú pokožku, umožňujú vám zbaviť sa stôp únavy, obnovujú elasticitu a normálnu produkciu kožného mazu.

Mezoterapia sa môže vykonávať doma. Na procedúru budete potrebovať mezoscooter, antiseptikum, anestetický gél a mezo-koktail. Toto sa dá kúpiť v lekárni.

Tento postup trvá 4-6 sedení s prestávkami po dobu 2-3 týždňov. Môže sa vykonávať od mladého veku, od 20 rokov.

Plazmolifting

Počas tohto postupu sa vstrekuje plazma bohatá na krvné doštičky. Účinná látka sa odoberá z vlastnej krvi pacienta. Preto je telu vlastný a takmer žiadne riziko odmietnutia nehrozí. Takmer nikdy neexistujú vedľajšie účinky.

Počas plazmoliftingu sa v určitých oblastiach tváre urobia plytké (do 3 mm) vpichy, cez ktoré sa výsledný liek vstrekuje pod kožu. Vďaka tomu sa výrazne zvyšuje elasticita pokožky, vyhladzujú sa jemné vrásky a obnovuje sa pleť.

Tento postup prebieha v niekoľkých etapách:

  • Pacient sa pripravuje doma.

  • Krv sa odoberie, následne sa pripraví v špeciálnej centrifúge (v tomto momente sa uvoľní plazma, ktorá je následne obohatená o hmotu krvných doštičiek).

  • Výsledná látka sa vstrekuje do oblastí pokožky, kde sa nachádza problém.

Najdôležitejšia fáza plazmoliftingu je prípravná, nemala by sa vynechať. Konečný výsledok závisí od toho, ako kvalitný bude prípravok.

Niekoľko dní pred zákrokom je potrebné upraviť stravu. Vylúčte mastné, vyprážané, slané, pikantné. Nepite alkohol. Látky, ktoré sú súčasťou alkoholu, nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu krvi, menia jej zloženie.

Potrebujete vypiť potrebné množstvo tekutín, skonzumovať aspoň 2 litre denne. Dôležité je, aby to bola čistá pitná voda.

Starostlivosť o pleť sa nemení. Ale radšej pár dní pred plazmoliftingom nerobte agresívne čistenie, masky, hĺbkový peeling.

Táto metóda omladenia sa vykonáva iba na klinike. Pretože dobre vykonaný postup vyžaduje špeciálne vybavenie a kvalifikovaných odborníkov.

Na začiatok sa pacientovi odoberie venózna krv (je to podobné ako pri bežnom krvnom teste zo žily). Po vložení do centrifúgy sa v nej uvoľní plazma.

Potom sa pokožka tváre ošetrí antiseptikom, aby sa zabránilo riziku infekcie. Táto technika je minimálne invazívna, no koža a mäkké tkanivá sú stále mierne poškodené. To však stačí na to, aby sa baktérie dostali do tela.

Potom prichádza fáza vstrekovania. Počet a umiestnenie injekcií sa môže líšiť. Zákrok je bolestivý a trvá asi pol hodiny. Na konci si pacient potrebuje trochu oddýchnuť, potom môže ísť domov.

Pre maximálnu účinnosť plazmoliftingu je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania:

  • Vezmite krv na prázdny žalúdok.

  • V predvečer procedúry sa nemôžete prejedať. Je lepšie večerať s potravinami, ktoré sú ľahko stráviteľné, nemôžete jesť vôbec nič.

  • Po zákroku potrebuje pacient niekoľko dní na zotavenie (zvyčajne 3-5 dní). V tomto čase by ste mali pokožku čo najviac chrániť pred vystavením UV žiareniu, ako aj extrémnym teplotám.

  • Počas rehabilitácie niekoľko dní nepoužívajte dekoratívnu kozmetiku.

  • Opakujte sedenia každé 2 týždne (celkovo bude potrebných 5-6 procedúr).

Hardvérový facelift

Ak chcete obnoviť mladosť pokožky, nie je potrebné prepichnúť priebeh injekcií. Nechirurgický facelifting je možné dosiahnuť pomocou špeciálnych prístrojov. Tieto postupy absolútne nespôsobujú bolesť a pokožka sa po nich rýchlo zotaví.

Hardvérový lifting tváre za účelom efektívnej regenerácie pleti

Hardvérová kozmetológia je zameraná na omladenie a zotavenie. Manipulácia sa vykonáva pomocou špeciálneho vybavenia. Výhody tejto metódy:

  • vysoká účinnosť;

  • pôsobenie nielen na povrchové vrstvy kože, ale aj na hlboké štruktúry, podkožné tkanivo;

  • počas postupu nie je takmer žiadna bolesť alebo len veľmi malá;

  • pozitívne zmeny sa objavia takmer okamžite;

  • všestrannosť - umožňuje vyriešiť mnohé problémy s pokožkou tváre a tela;

  • nie je potrebná dlhodobá rehabilitácia (v porovnaní s chirurgickými zákrokmi).

Hlavnými nevýhodami sú vedľajšie účinky (častejšie nespôsobujú vážne nepohodlie: olupovanie, opuch, začervenanie), ako aj potreba krátkeho obdobia na zotavenie alebo dodržiavanie určitých odporúčaní. Okrem toho existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa nedostanete k profesionálovi, ale k neskúsenému alebo dokonca nekvalifikovanému špecialistovi. Postup v tomto prípade môže viesť ku komplikáciám.

Techniky zdvíhania sú účinné pri:

  • zníženie tónu, tuposť, vädnutie kože;

  • tvorba malých vrások;

  • nerovnomerná štruktúra pokožky;

  • silne výrazné vrásky alebo mimické záhyby, zvislé brázdy;

  • modriny alebo vaky pod očami;

  • brylyakh;

  • druhá brada;

  • rozšírené póry, akné, post-akné;

  • rosacea;

  • prítomnosť jaziev, jaziev, strií;

  • pehy alebo vekom podmienená hyperpigmentácia.

Hlavnou úlohou hardvérového liftingu je regenerácia pokožky. Robí ho sviežejším a pevnejším. Už po 25 rokoch je možné preventívne vykonávať procedúry, ktoré udržia normálny stav pokožky.

Napriek svojej účinnosti má intenzívny vplyv hardvérových techník kontraindikácie: tehotenstvo, dojčenie, závažné neurologické alebo duševné poruchy, prítomnosť chronických patológií, prítomnosť cudzích telies v tele, ochorenia krvi, autoimunitné ochorenia, infekčné a onkologické procesy.

V súčasnosti existuje veľa typov hardvérových kozmetických procedúr a ich možností. Zvážte najefektívnejšie a najbezpečnejšie, podľa kozmetológov.

RF zdvíhanie

Najpopulárnejší postup. Vykonáva sa nasledovne: silné impulzy rádiových vĺn, ktoré vyžaruje špeciálne zariadenie, pôsobia na kožné štruktúry. V dôsledku toho sa aktivuje metabolický proces, ničia sa tukové bunky, stimulujú sa fibroblasty (bunky zodpovedné za tvorbu kolagénu).

Prístroj je navrhnutý tak, aby bolo možné regulovať intenzitu rádiového vyžarovania. Vďaka tomu je možné metódu aplikovať na rôzne oblasti tváre, dekoltu, krku, hrudníka. V podstate na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebných 5-8 sedení, frekvencia u každého pacienta je iná, v závislosti od charakteristík organizmu.

Dôležitou výhodou frakčného RF liftingu je úplná absencia obdobia na zotavenie, menšie vedľajšie účinky (suchá pokožka). Hlavnou nevýhodou je, že nie je vhodný pre pacientov po 45 rokoch.

Mikroprúdový hardvérový facelift

Postup na omladenie pokožky nízkofrekvenčnými prúdovými impulzmi

Počas tohto postupu zariadenie pôsobí na problémové oblasti slabými nízkofrekvenčnými prúdovými impulzmi. Tým sa stimuluje prirodzený potenciál starých alebo oslabených buniek povrchových a hlbokých vrstiev kože, podporuje sa ich regenerácia, pričom sa ovplyvňujú cievy tváre a svalové štruktúry. Stretnutie trvá 20-30 minút. Počas procedúry špecialista plynule pohybuje špeciálnym aplikátorom pozdĺž masážnych línií, v smere od stredu tváre k jej okraju.

Hlavnou výhodou je rýchly facelift. Ale na omladenie nie vždy stačí jedno sedenie. Po prvých procedúrach bude účinok trvať 2 dni. Dlhodobý výsledok možno dosiahnuť kurzom fyzioterapie, pozostáva zo 7-10 sedení.

Kryoterapia

Táto metóda je založená na pôsobení nízkych teplôt na pokožku, výsledkom čoho je prirodzená reakcia pokožky. Cievy sa prudko zužujú a potom sa rozširujú, vďaka čomu krv začne aktívne cirkulovať, nasýti sa kyslíkom a zrýchľujú sa metabolické procesy.

Kryoterapia pomáha nielen zlepšiť tonus a elasticitu pleti, odstraňovať vrásky na tvári, krku a dekolte, ale aj v boji proti:

  • nadmerná mastná pokožka;

  • akné, post-akné;

  • akné;

  • starecké škvrny;

  • bradavice;

  • jazvy.

V mnohých salónoch sa procedúra vykonáva pomocou kryorozprašovača, ktorý pokožku ochladí na -180 °C. Ale najmodernejšie a najefektívnejšie je použitie kryoelektroforézy (subkutánna injekcia zmrazených prípravkov pod vplyvom pulzujúceho prúdu). Na dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebných 9-12 sedení.

Fotoomladenie

Táto metóda sa vykonáva s miernym účinkom, nepoškodzuje pokožku, nie sú po nej žiadne stopy po zásahoch. Fotoomladzovanie je ošetrenie problémových partií špeciálnym aplikátorom, ktorý vyžaruje silné svetelné záblesky. Prenikajú dostatočne hlboko (až 3 cm), prispievajú k jemnému prehrievaniu hlbokých štruktúr a aktivujú tvorbu kolagénu a elastínu.

V dôsledku kurzu dochádza k nasledujúcim zmenám:

  • tón tváre je vyrovnaný;

  • póry sú zúžené;

  • obrysy sú utiahnuté;

  • hlboké vrásky, záhyby zmiznú alebo sa znížia;

  • prejavy rosacey sa zmenšujú.

Negatívne aspekty fotorejuvenizácie:

  • nedostatok rýchleho výsledku (prvé zmeny začínajú po 1, 5 mesiaci);

  • nízka účinnosť po 55 rokoch;

  • vysoká cena;

  • sezónnosť (je lepšie nevykonávať tento postup v lete).

Laserové omladenie

Tento postup je založený na súčasnom dopade na hlboké a povrchové vrstvy kože. Defekty, ktoré sú na povrchu, sú korigované laserovým lúčom. Preniká hlboko a stimuluje vnútorné samoliečenie, ako aj syntézu užitočných zložiek. Výsledkom je prirodzená obnova a omladenie povrchu pokožky.

LPG masáž

Účinná technika boja proti prvým známkam starnutia, povrchovým vráskam. Tento postup je účinný vďaka súčasnej prevádzke špeciálnych valcov a vákua. Čo pomáha ovplyvňovať podkožný tuk, stimuluje tvorbu kolagénu. Ďalšou výhodou masáže LPG je, že si nevyžaduje obdobie na zotavenie a takmer nikdy sa nevyskytujú žiadne vedľajšie účinky. Celý kurz je 10-15 sedení.

ELOS omladenie

Pri tomto postupe sa využíva komplex optických a laserových energií. Zasadnutie takéhoto omladenia je zahrievanie podkožných vrstiev na vysokú teplotu. To stimuluje syntézu vlákien, ktoré plnia funkciu podpory zdravia a mladistvosti pokožky. ELOS-omladenie pomáha v boji proti pigmentácii, rosacei, vyrovnáva reliéf pleti, koriguje vrásky rôznej závažnosti.

Ultrazvukový lifting

Ide o pôsobenie vlnovitého akustického impulzu na povrchové a hlboké podkožné štruktúry pod neustálou kontrolou ultrazvuku na monitore. Počas procedúry nie je narušená celistvosť pokožky, nie je potrebná doba zotavenia a špeciálne ošetrenie pokožky. Táto technika je nechirurgický lifting tváre, dokonale si poradí s ochabnutými, ovisnutými viečkami, dvojitou bradou, lalokom, hlbokými vráskami, brázdami. Jediným negatívom je, že pred začatím sedenia je potrebné miesto znecitliviť.

SMAS lifting (ultrazvuk)

Ide o neinvazívny (vykonávaný bez operácie alebo injekcií) jednorazový nechirurgický lifting tváre.

SMAS (z anglického Superficial Musculo-Aponeurotic System) je svalovo-aponeurotická vrstva tkanív tváre, ktorá pozostáva zo svalov, kolagénových a elastínových vlákien.

Pri tomto postupe ultrazvuk ovplyvňuje hlboké vrstvy kože a nie povrch, ako sa to deje pri iných kozmetických procedúrach. Ultrazvuková vlna preniká do hĺbky asi 4, 5 mm. V dôsledku toho sa aktivuje syntéza nových kolagénových a elastínových vlákien a začnú sa procesy obnovy pokožky.

Ďalším dodatočným efektom je lipolytické pôsobenie, čiže ultrazvuková kavitácia (deštrukcia tukových buniek). Inými slovami, SMAS lifting pomáha odstrániť nepotrebný tuk, ktorý sa nachádza v oblasti brady a kontúr tváre.

Ultrazvukový SMAS lifting pre nechirurgický lifting tváre

Ktorá z metód je najúčinnejšia na nechirurgický lifting oválu tváre a krku? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte určiť svoje osobné želania a preferencie. Ak chcete vybrať najvhodnejšiu techniku, musíte s istotou vedieť, aký výsledok by ste chceli vidieť. Pred rozhodnutím by ste sa mali poradiť s kozmetičkou, pomôže vám vybrať to, čo potrebujete.